Chcete vědět o příběhu víc?

Přečtěte si články k PÁTÉ MINUTĚ! Jak vznikla, o její filozofii nebo krátké povídání o Ethanovi. Taky můžete mrknout na playlist, který nás během psaní provázel.

KDE SE VZAL ETHANFILOZOFIE PÁTÉ MINUTY

ROZLOUČENÍ S PÁTOU MINUTOU PLAYLIST PÁTÉ MINUTY

Nebo si poslechněte náš podcast!

Klábosíme o postavách a našich oblíbených scénách.

POZOR! Podcast by měli poslouchat jenom ti, kteří příběh četli. Je to de facto jeden VELKÝ SPOILER. Takže pokud jste knihu ještě nečetli, udělejte krok zpátky. Utečte.

(Taky během povídání vyzradíme konec knihy Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru. Ups!)

ANOTACE

Ethan má rád vysoké budovy, lezení na staré balkóny, šplhání na místa, odkud je vidět celý svět. V moře nemá důvěru, protože v něm něco důležitého ztratil. Dost možná by se s tím dokázal vyrovnat snáz, kdyby tu nebyla matka, která volá uprostřed noci, otec, který nemá tušení, jak s ním mluvit, a jedny zavřené dveře, kterým se Ethan obloukem vyhýbá.

Kai moře miluje. Plave k bójce, ačkoli slíbil, že už to neudělá, noří se do vody a počítá. Hledá svůj osobní rekord. Je to o tolik lepší, než se hnát v plaveckém bazénu za vítězstvím, než házet na basketbalovém hřišti na koš, než se usmívat a předstírat, že je někdo jiný. Tihle kluci se navzdory okolnostem sblíží, najdou smysl v půlnočních debatách a v bezcílném potulování městem. Potom se ale úplnou náhodou ocitnou na opačné straně basketbalového hřiště, kde musí odehrát veledůležitý zápas. Zápas o všechno.

Komentáře nejsou povoleny.