Pátá minuta

Dva kluci, které spojuje moře. Jeden ho nenávidí a druhý miluje. Dva různé světy, které se prolnou, a je to láska na první… ránu pěstí!

Ethan má rád vysoké budovy, lezení na staré balkóny, šplhání na místa, odkud je vidět celý svět. V moře nemá důvěru, protože v něm něco důležitého ztratil. Dost možná by se s tím dokázal vyrovnat snáz, kdyby tu nebyla matka, která volá uprostřed noci, otec, který nemá tušení, jak s ním mluvit, a jedny zavřené dveře, kterým se Ethan obloukem vyhýbá.

Kai moře miluje. Plave k bójce, ačkoli slíbil, že už to neudělá, noří se do vody a počítá. Hledá svůj osobní rekord. Je to o tolik lepší, než se hnát v plaveckém bazénu za vítězstvím, než házet na basketbalovém hřišti na koš, než se usmívat a předstírat, že je někdo jiný. Tihle kluci se navzdory okolnostem sblíží, najdou smysl v půlnočních debatách a v bezcílném potulování městem. Potom se ale úplnou náhodou ocitnou na opačné straně basketbalového hřiště, kde musí odehrát veledůležitý zápas.

Zápas o všechno.

vetrnemlyny.cz

Chcete vědět o příběhu víc?

Pátá minuta je naše vůbec první společná kniha. Začaly jsme ji psát v roce 2017 a skončily o rok později. Původně jsme neplánovaly, že ji vydáme papírově, ale autor míní, příběh mění, však víte. V roce 2020 se Pátá minuta přesunula z online prostoru a do knižní podoby. Přejeme si, aby se příběh Kaie a Ethana stal součástí vašeho vlastního příběhu.

Přečtěte si články k PÁTÉ MINUTĚ! Jak vznikla, o její filozofii nebo krátké povídání o Ethanovi. Taky můžete mrknout na playlist, který nás během psaní provázel.

KDE SE VZAL ETHAN – FILOZOFIE PÁTÉ MINUTY

ROZLOUČENÍ S PÁTOU MINUTOU – PLAYLIST PÁTÉ MINUTY

Poslechněte si vyprávění o Páté minutě a nahlédněte do jejího vzniku. Budeme klábosit o postavách a našich oblíbených scénách. Nebo si přečtěte celou první kapitolu (a taky část druhé) a zjistěte, jestli se vám styl vyprávění líbí.

RECENZE:

Skvěle znázorněné přátelství i první láska, coming-out a všechno, co ke gay romanci patří. Kniha je skutečně silně návyková!

@ctemeceskeautory

Tak neskutečně krásně napsaná kniha. Tak citlivé přistupování k tématu, tak nádherně vykreslený příběh! Tahle knížka mě fakticky dostala.

@naprostaknihomolka

Příběh je napsaný krásně melodicky a citlivě, zároveň vás ale vtáhne svou čtivostí, což je ta nejlepší kombinace!

@divka.mezi.stranami

Je to úžasná knížka! Nádherná, dechberoucí. Přečtete si ji. Doporučuju jí úplně všem!
Budete trpět, ale náramně si to užijete!

@vendy.dnes.cte

Tak tohle… bylo neskutečný. Mám pocit, že to mělo všechno, co mám v knihách ráda. Výbornou slow-burn romantickou linku plnou chemie, noční setkávání plná odhalování strachů a temné minulosti, velká přátelství, vtip a sarkasmus, zkrátka všechno!

@zpet_ke_knize

Příběh je krásný, romantický, dramatický, vtipný, plný tajemství a pomalého odhalování, sbližování dvou trochu ztracených duší – je tu zkrátka všechno, co v takové knize chcete číst! 

@zijeme_abychom_cetli

Neuvěřitelný příběh plný napětí, lásky, bolesti, silných příběhu, o strachu, překonávání hranic a realitě, která je všudy přítomná. Hrozně se mi líbilo, jak autorky pracuji v celém příběhu s emocemi a nic nepřeháněly, všechno bylo skvělé vyvážené.

@thedavanity

Tuhle knihu jsem otevřela, po pěti stránkách jsem ji začala hltat. Pět minut mi přibližně trvalo si ji zamilovat. A minimálně pět dalších let bude pro mě mezi nejlepšími čtecími zážitky tohohle typu.
♥️

@my_little_calm_universe

Kniha má neskutečnou jiskru. A nějak se při čtení přenesla na mě, protože po dočtení ve mně zůstala díra a neskutečný pocit prázdnoty. Tohle se řadí nejen mezi moje nejoblíbenější knížky. Pátá minuta je o nás bude i mezi nejlepšími knihami roku. 

@sol.cte

Komentáře nejsou povoleny.