SEZNÁMENÍ S PŘÍBĚHY

19. 06. 20

Trocha informací na začátek.


Mattiase a Rufuse jsme dopsaly někdy na začátku roku 2019, a potom, jak máme ve zvyku, jsme je nechaly pěkně uležet.

V březnu 2020 započaly velké opravy. Usilovně jsme pracovaly, opravovaly, dopisovaly, kontrolovaly – abychom vám mohly věnovat příběh, který je po všech stránkách ucelený a neotřesitelný. Takže snad je.

A dát ho do kupy bylo překvapivě těžší, než jsme si myslely. Tenhle příběh jsou totiž ve skutečnosti příběhy dva, které sice popisují úplně stejné události, ale ze dvou naprosto odlišných pohledů. A odlišných znamená fakt ODLIŠNÝCH.

Pokud jste četli anotaci, nebo jste zavítali k nám na stránky, určitě víte, že se jedná o pohled oběti a únosce, Mattiase a Rufuse. A co je důležité říct, tyhle pohledy fungují naprosto samostatně, nezávisle na tom druhém.

Takže, co to přesně znamená?

Je to jednoduché. Můžete si vybrat.

Chcete vědět, co cítí oběť? Na co přitom všem myslí? Zvolte Mattiase.

Chcete vědět, proč se tohle všechno stalo? Jaký to má důvod? Zvolte Rufuse.

Anebo: Pokud jste zvědaví a chcete vědět úplně absolutně všechno a nevadí vám číst stejné situace a rozhovory (jen s odlišnými myšlenkami) dvakrát, přečtěte si pohledy oba.

Každý týden vyjde jedna část z obou příběhů. Mattiasovy i Rufusovy části budou začínat a končit ve zhruba stejných chvílích, takže nemusíte mít strach, že by jedna část prozradila víc než druhá. Čtenáři Mattiase nebudou dál než čtenáři Rufuse, a to samé platí i naopak. Je to srozumitelné? Snad ano.

Hodně jsme přemýšlely nad úryvky. Jestli je budeme dávat na střídačku a jeden týden věnujeme Mattiasovi, druhý Rufusovi, nebo jestli budou pokaždé dva, a jestli se budou týkat stejných úseků… Abychom to zkrátily – úryvky nebudou vůbec. Ve finále nám připadaly zbytečné. Nemusíte se ovšem bát, že byste byli textově ochuzeni. některé kapitoly jsou totiž opravdu dlouhé. Většinou se pohybujeme kolem 20 tis. znaků, ale někdy to trochu ujede (50 tis.).

Ptaly jsme se na fb, zda to nevadí. Nenašel se nikdo, kdo by s tím měl problém, takže zdar dlouhým kapitolám. 😀

A další velmi důležitá poznámka, která se stále více týká celé řady našich příběhů: 18+! Vážně. U Mattiase a Rufuse jsme totiž chtěly vytvořit něco, co jsme nazvaly psychologickým dramatem. NEJEDNÁ SE O ROMANTICKÝ PŘÍBĚH. Prosím, mějte to na paměti, ať třeba ve finále nejste zklamaní. Říkaly jsme to už mnohokrát, ale ještě jednou to zopakujeme: další dva příběhy, které budou vycházet na podzim a v zimě, to bude velká romantika! Nejprve hokejová novela a pak zasněžený příběh v horách. Ale to si ještě budete muset počkat.

A to je asi vše, co jsme chtěly na začátek říct. Teď už jen zbývá:

KAŽDÉ PONDĚLÍ V 17:00

Eva a Klára

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments