SEZNÁMENÍ S NOCTURNEM

26. 12. 20

Trocha informací na začátek.


Tak tenhle příběh nám dal zabrat. 😀 Původně měl vycházet už loni, ale protože jsme na něj nechtěly spěchat, nechaly jsme ho ještě rok uzrát. A ten rok utekl nepředstavitelně rychle a Erik s Kasperem jsou tady!

Vítejte ve světě zasněžených hor, závějí, chumelenic a rampouchů.

Na úplném začátku, což bylo někdy na podzim 2018, jsme mluvily o tom, že tenhle příběh bude taková krátká, pohodová romance, která bude především komorní, což v překladu znamená jen velmi málo vedlejších postav. (O úplném začátku se rozepíšeme až při loučení a poté i povyprávíme v podcastu.)

To všechno jsme dodržely, až na… Zase tak krátké to není. Vlastně vůbec. 😀

Nocturno je nejdelší příběh, který jsme zatím napsaly. Vztah dvou kluků vzniká opravdu velmi pomalu (že, Eriku?), a protože žijí na samotě, je tam opravdu HODNĚ mluvení, ale taky hudby a sněhu.

Říkáme to vždycky, ale stejně to zopakujeme. Každý příběh je pro nás jedinečný a každý příběh se snažíme pojmout trošku jinak. Dát mu něco výjimečného. U Nocturna jsme dlouho nemohly přijít na to, jak ho psát. Střídat se po kapitolách? Rozdělit příběh na dvě části a každá napsat jednu? Psát scény z obou pohledů?

Ne. Ne a ne.

Nakonec jsme to udělaly úplně jinak. Kasper je totiž hodně divoký, temperamentní kluk, co rád všechno komentuje a má na každou situaci nějaký názor, a protože ho čekala velká životní změna, dostal od matky deník.

Dostal deník, do kterého vůbec neplánoval psát, ale nakonec mu dal šanci a hodně mu pomohl.

No a pak už to bylo jasné.

Standardní kapitoly budou vycházet vždy v pondělí a čtvrtek. Jsou psány ve třetí osobě, ale zaměřují se hlavně na Erika. A mezitím budou vycházet i deníkové zápisky, které píše Kasper, a ty se na stránkách budou objevovat nepravidelně, klidně i v noci nebo brzo ráno, protože Kasper je prostě strašně nevyzpytatelný kluk.

Každou neděli se na našem Instagramu (szabi.writers) ve stories objeví krátké ukázky k následujícím kapitolám a počet deníkových zápisů, které ten týden vyjdou. (Kasper to prostě vždycky musí udělat extrémně složitě.)

Varování k příběhu… téměř žádná nejsou. Jak už bylo řečeno, jde o velmi romantický příběh. Sem tam padne sprosté slovo, hlavně když se Kasper naštve (nebo Kasper naštve Erika) a ano, jsou tam erotické scény, ale dle našeho názoru rozhodně NEJDE o příběh 18+.

Poslední věc: Kasper se vyslovuje tak, jak se píše. Tedy ne „Kespr“, ale „Kasper“. 🙂

Prolog vyjde: 31. 12. 2020

První kapitola: 4. 1. 2021

A to je prozatím vše.

Mějte se krásně, užívejte svátky a nezapomeňte si ke čtení nachystat teplé ponožky.

Klára a Eva

Subscribe
Upozornit na
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Karolína
26. 12. 2020 18:16

Ja se taak těším – na první dojem z kluků, jejich první setkání, zamilovaní, čekání na jejich první pusu… ☺️
Hrozne se mi líbí to originální vydávání dílů a denikovych zápisků! 😍
Uf, kdyby jste mi ted řekli, že se čte jinak, tak bych musela udělat rebelii a cetla bych ho dal spatne, protoze jsem si na Kaspera z občasných úryvků už zvykla 😄

MaCecha
26. 12. 2020 23:00

Těším se. Moc!!!!

Eliška
29. 12. 2020 15:51

Táhlá zimní romantika, to bude něco pro mě. ^^
Už se nemohu dočkat!
Hlavně na nevyzpytatelné deníkové zápisky, i když to bude znamenat, že Vaší stránku budu načítat několikrát denně xd (Což už sice dělám, ale myslím, že u vydávání Nocturna to bude mnohem častěji).