KAMARÁDI A OBECNÁ FILOZOFIE PŘÁTELSTVÍ

31. 05. 19

Zelenovláska, golf, splněná přání a Chanel: ‚malá rozmazlená buzna.‘


Tenkrát, když jsme s Klárou hledaly byt, nás doopravdy upřímně pobavily přisprostlé nápisy, které někdo nasprejoval na jednu z budov, a totiž: „Budeme se cvrnkat šulinkama.“

Skoro nám to připadalo jako dílo Rileyho a Troye, ti ale vznikli mnohem dřív. Mnohem, mnohem dřív, v jeden podivný stýskací den, kdy se nám nechtělo nic, a už vůbec tvořit nějakou složitou zápletku.

Domluvily jsme výchozí situaci a Klára řekla, co se mému klukovi stane.

Tak přišel Riley. Na mně bylo vytvořit ho a vdechnout mu život. Chtěla jsem, aby se něčím lišil, aby byl jiný, než všichni ostatní kluci, které jsem zatím stvořila. Takže je menší. Má mléčné zuby. Hodně se vzteká. Lakuje si nehty. Má rád mikiny s kapucemi. Bydlí v Šedém domě.

A než potká Troye, je taky neuvěřitelně osamělý.

Riley a Troye vznikli pro zábavu, aby zaplnili jedno deštivé odpoledne, ale k našemu údivu jim to nestačilo, nespokojili se s tím, že by se měli sebrat a vypadnout a pokračovat dál svojí cestou. Strašně se s vámi toužili podělit o svůj příběh. A že to byl – je – příběh! Z původních několika vět vzniklo, jak doufám, něco komplexního. Povídka, délkou pomalu novela, která je rozdělená do dvou částí a mapuje vztah těchhle dvou, od prvního setkání, přes poflakování na greenu, dělání vylomenin, až… ke dni, kdy se všechno posralo. K jedné vteřině, se kterou nepočítali.

Promiňte, kluci, ale někdy vážně stačí jedna vteřina.

Bez spoilerů, bez zbytečných náznaků děje, bez dalšího zdržování. Myslím, že jde o univerzální příběh, protože si v něm každý najde něco. Legraci, filozofování, tragédii, lásku…

Jo, a asi bych vás měla varovat.

Tohle je slušný příběh, kde jsou slušní kluci, co nesní o ****** 24/7. Někdy sní o hraní GTA. Ale pro vaše dobro, znovu připomínám: Je to 18+ jak vyšitá. Možná přestanete číst, protože to pro vás bude příliš sprosté, příliš upovídané, nebo cokoli Příliš. Za sebe můžu říct, že jsem si nesmírně užila psaní, a že pro mě, jakožto autora povídky a autora Rileyho, bylo neuvěřitelně snadné zamilovat se do Troye.

Takže díky, kluci, za úžasné a emotivní a emotivně úžasné chvíle. A tobě taky díky, Klárko, za kluka, co se nebojí propíchnout si obočí sichrou.

S láskou

Eva ♥

PS: Ke čtení doporučuju: Jelly Beans, McFlurry a kyselé meruňky. Do zítřejšího dne máte čas všechno sehnat.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments