DOBRÝ PRO MĚ

29. 11. 19

Krátký úvod ke krátké povídce.


Byla vlastně docela náhoda, že tato povídka vznikla, protože původně nebyla vůbec v plánu. Po novelách a knihách jsou pro nás povídky odpočinkové psaní, ale to neznamená, že nezaberou hromadu času.

Protože zaberou.

Samotné napsání je nakonec možná ta vůbec nejlehčí část. Když si člověk teda konečně najde čas. Sednout a psát. A právě proto, že mi ten čas chyběl a já přesto potřebovala a chtěla něco šíleně moc tvořit, vznikla povídka DOBRÝ PRO TEBE.

Každá kapitola má kolem jednoho tisíce znaků a napsat tisíc znaků zvládnu úplně každý den. I kdyby to mělo být v pauze na oběd, těsně před spaním, mezi procházkami, nebo třeba na koleni v tramvaji.

Což je vlastně super, víte. Usnout s pocitem, že i když jsem celý den neměla čas řešit něco většího, něco propracovanějšího, tak vždycky jsem si našla čas napsat alespoň jednu jedinou kapitolu. Dobré pro mě a moje svědomí.

A jak ten nápad teda vznikl. No. Takhle. Aby bylo jasno. Já nedělám nic bez Evy a Eva nedělá nic beze mě (Teda doufám!). Takže myšlenka byla docela jednoduchá. Eva vymyslí téma a já v tramvaji na koleni, mezi procházkami, těsně před spaním… napíšu příběh.

A téma/ námět byl super zábavný.

Do školy nastoupil nový kluk!

Pohodička. Ne?

Příběh je o klukovi jménem Montgomery, který tak nějak proplouvá životem a hodně času tráví v učebně výtvarné výchovy. Kreslí všechno, co ho napadne, a moc neřeší, jak mu říkají spolužáci. Jenže pak, ano, je to tady, nastoupí do školy úplně nový kluk. Vítej, Olivere. A tím to pro Montgomeryho všechno začíná. Napíše první dopis.

Hrozně mě bavilo to psát, tak doufám, že vás to snad bude bavit číst.

A to je tak vše, co bych k tomu chtěla říct.

Zdárek.

Klára

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Ester
3. 12. 2019 6:23

Uz sa tesim na novy pribeh….