SEZNÁMENÍ S WYATTEM WOLKOVEM

01. 09. 23

zmrzlinovým králem, který bloudí po vesmíru! ♥


To jako fakt už píšu seznámení s Vesmírem? Na příbězích je krásně vidět, jak neuvěřitelně rychle ten čas utíká. Že?

Obecně nevím, kdy nás napadlo napsat o vztahu kluka a jeho bodyguarda, ale je to takový ten klišé příběh, co jsme prostě chtěly za každou cenu jednou stvořit. Takže jsme ho měly už docela dlouho schovaný ve složce náměty a tam si v klidu odpočíval. Kdoví, kdy by na něj přišla ta pravá chvíle, kdyby…

Loni v únoru jsem měla všechno dopsané, což by měl být krásný pocit, ale pravdou je, že mě spíš takový stav stresuje. Nemít rozpracovaný nějaký příběh mi vždycky připadá divné, jako kdyby něco chybělo. Jenže – a to jsme říkaly už mnohokrát – námětů a nápadů máme hodně a vybrat jeden je pro mě náročné. Jsem typ, co se dokáže nadchnout pro všechno. A právě proto jsem se rozhodla nechat to na sledujících na Instagramu.

Měla jsem dva horké kandidáty. Roadtrip a příběh o prokletých klucích. A protože hlasovat mezi dvěma příběhy mi nepřišlo dostatečně zajímavé, vytáhla jsem ze složky další dva náměty.

Něco vám přiznám. NIKDY ani v nejdivočejších snech by mě nenapadlo, že vyhraje právě bodyguard. Jenže už po pár minutách začal sbírat nad ostatními náměty dost hlasů a mně velmi rychle došlo, že TOHLE je můj nový příběh.

Nic náročnějšího jste mi vybral nemohli, fakt. 😀

Vesmír velkých dálek byl původně zamýšlen jako novela rozdělená na dvě části. Od první chvíle jsem věděla, že tohle nebude krátký příběh, jak většinou na začátku pronáším, ale i tak je to delší, než jsem předpokládala. A někdy v polovině první části, když už měl pan bodyguard svoji povahu, jsme zjistily, že jeho linka a příběh a minulost a smýšlení je prostě jedinečné a… ehm, nemohla jsem to nechat jen tak. Nemusíte děkovat, ale přemluvila jsem Evičku, aby druhou část příběhu napsala z jeho pohledu. 🙂 (Nepředstavujte si ovšem nějak náročné přemlouvání. U Evičky bylo od začátku vidět, že ji Isaac fascinuje a nějaký prostor by pro něj chtěla. Takže sotva jsem to navrhla, hned po tom skončila.) A já jsem strašně moc ráda, protože si myslím, že to příběhu velmi prospělo. Isaac Sydney je totiž úplně jiný než většina kluků, které jsme zatím napsaly. Jo, to říkáme často, asi byste nenašli dva nachlup stejné kluky, že, ale… On je fakt úplně jiný. 😀 Diametrálně.

A má všechno, co na bodyguardech zbožňuju.

Je silný, klidný, vyrovnaný, chladný, logicky uvažující, vysoký a v některých chvílích velmi nekompromisní. Mňam. Taky nosí černou uniformu. Ehm. Další mňam. Kéž bych vám o Isaacovi mohla říct víc, ale ono to nejde, protože celá jeho postava je velmi komplikovaná, má několik vrstev a ty se budou postupem času v příběhu odkrývat. Takže jen bez spoilerů… Sydney není jen tak obyčejný bodyguard. Co si pod tím představit, to se dozvíte poměrně brzy, ale ne dnes.

K Wyattovi… Wyatt je moje zlatíčko, který mi kolikrát dělal dost těžkou hlavu. Během psaní jsem dvakrát odběhla k jinému příběhu, ale pokaždé jsem se velmi rychle vrátila, protože jsem bez něj nemohla být. Takže to vypadalo zhruba takhle: Potřebuju si dát od Wyatta pauzu, končím s ním a budu teď psát tohle. Následující den: Chybí mi Wyatt, nemůžu ho jen tak nechat jít.

Takhle se vždycky pozná, že mám s klukem, kterého píšu, skvělý vztah. Štve mě a zároveň ho nemůžu nechat být. A jakmile ho poznáte blíž, zjistíte, proč tomu tak je. Tenhle kluk je neuvěřitelně přemýšlivý, dokáže klidně i hodiny rozmýšlet nad nesmrtelností brouka a zároveň je někdy tak trochu snobeček. Přinejmenším jak jde o zmrzlinu, která hraje v celém příběhu nesmírně důležitou roli. Zavřít se v pokoji s kelímkem nějaké exkluzivní příchutě a rozmýšlet nad světem, zatímco víte, že hned za dveřmi stojí bodyguard? Nebo se odploužit do observatoře a sledovat hvězdy? Jo, to je Wyatt. Asi neexistuje věc, kterou by pořádně neprozkoumal ze všech úhlů a někdy bylo takové psaní nesmírně zajímavé a zábavné, někdy ale naopak vyčerpávající. O kolik jednodušší by bylo napsat pořádně nevycválaného spratečka? Ale stejně jako u Isaaca i u Wyatta jsme chtěly, aby měl víc vrstev. Abyste mohli v průběhu čtení nacházet další a další.

Dá se tedy říct, že jde o vystoupení z jakéhosi zaběhnutého vzorce, který je tak často k vidění ve filmech a k přečtení v knihách. Wyatt není jenom ten rozmazlený bohatý kluk. Snad z něj budete mít stejné pocity.

Jak to tak píšu, vlastně mě ani tolik nepřekvapuje, že se ten příběh rozrostl do kosmických rozměrů.

S Wyattem jsem zkrátka prožila komplikované i krásné psací večery a stejně jako je Isaac jiný než naši ostatní kluci, i Wyatt se liší od svých vrstevníků v mnoha směrech. Podle Evičky je k zulíbání, tak třeba vám to bude jako definice stačit.

I přes všechny peripetie, které jeho psaní provázelo, když mě vyčerpával (a já určitě vyčerpávala jeho), jsme došli do zdárného konce, kdy jsem zjistila, že mi chybí. Samozřejmě se s ním setkávám při psaní koster u druhé části, ale někdy mi chybí právě ty jeho niterné myšlenkové pochody, které mě ještě před časem maličko deptaly.

Takže děkuju, Wyatte, že ses mi tak dostal pod kůži.

Když už jsme se podívali (my všichni) na zoubek tomuhle zmrzlinovému králi, pojďme si říct ještě něco málo o příběhu. Co od něj vlastně stejně jako od kluků můžete čekat. Není žádné tajemství, že jde o náš vůbec první… Dobře, on to není fantasy příběh, ale příběh s fantasy prvkem. Vzaly jsme něco, co všichni známe, a přetvořily to k obrazu svému. Když nad tím tak uvažuju, možná je to sci-fi prvek, protože jsme se to fakt snažily vysvětlit. To nám nikdo neodpáře. Každopádně navzdory tomuhle zábavnému lákadlu stojí celá kniha na jedné důležité věci – je to slow burn romantika. Hodně slow. Ale zas ne jako ten nejpomalejší šnek. Čeká vás vzájemné poznávání, sbližování a sdílení. A nemyslete si, vyhrocené emoce taky přijdou.

Jsme tedy upřímně zvědavé a nervózní, jak se vám bude tenhle příběh jevit. Je to pro nás takové částečné vystoupení z komfortní zóny všech těch příběhů zasazených do reality (většinou), ale i tak se držíme toho, co známe a co nás baví.

Jak už jsme taky psaly a říkaly všude možně, první část, která je vyprávěná z pohledu Wyatta, lze brát prakticky jako první díl. Délku na to rozhodně má. Nicméně my ji pro sebe považujeme spíš jako první část pořádné bichle, kdy druhá část (pomyslný druhý díl) bude vyprávěná z pohledu Isaaca Sydneyho. A právě kvůli tomuhle dělení a spoilerům, kolem kterých kroužíme a nechceme vám je vyzvonit, se můžete po skončení Wyatta těšit na druhé seznámení, tentokrát z pohledu Isaaca, který vás uvede do své části. Respektive Evička vás uvede.

Určitě vás taky zajímá, kdy a jak často bude Wyatt vycházet. Pojďme se na to mrknout!

První kapitola vychází 4. 9. 2023 v pondělí a druhá kapitola vyjde hned ve čtvrtek, tradičně v 17:00. Vy kteří nás sledujete dlouho, víte, že v případě knih zveřejňujeme téměř pokaždé dvě kapitoly týdně, protože knih jsou v mnoha ohledech komplexnější než novely.

Jednotlivé kapitoly mají různou délku, některé jsou extrémně upovídané, když se Wyatt potřeboval podělit o spoustu informací a myšlenek, a některé jsou kratší.

Nemůžeme se dočkat, až oba kluky poznáte. Až spolu s Wyattem poprvé uvidíte Isaaca Sydneyho. Až s vámi mrští o žíněnku.

4. 9. buďte nachystaní se zmrzlinou. 🙂 My budeme taky!

Klára

Subscribe
Upozornit na
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Kiwicatko
2. 9. 2023 21:15

Parada…tak to abych si sehnala tu zmrzku. A pritom jsem na ni dneska koukala a se slovy, ze je to zbytecnost odfrcela dom bez ni.
Ale nebojte, napravim, aby byl zazitek z noveho pribehy kompletni.
Tesim se 🤩

Addam
2. 5. 2024 7:42

už se moc těším🤎