VŠECHNY BARVY DUHY

SBÍRKA LGBTQ+ POVÍDEK

Dvanáct českých autorů, jedenáct young adult povídek o odvaze, přátelství, prvních láskách i síle a odhodlání být skutečně sám sebou. Hrdinové hledají vlastní identitu, navazují komplikované a jedinečné vztahy a snaží se najít své místo ve společnosti, která je v určitých ohledech přijímá, a v jiných naopak diskriminuje.

Naše povídka se jmenuje

POZDNÍ LÉTO, SOBOTA ODPOLEDNE.

Je o dvou klucích, kteří rádi jezdí na kole, hrají na PSku a flušou pecky třešní. Povídku najdete na konci knihy, je totiž úplně poslední a celý ten duhový zážitek uzavírá.

yoli.cz

Chcete vědět o příběhu víc?

CO SE STANE JEDNO POZDNÍ LÉTO, V SOBOTU ODPOLEDNE?

Knihu lze koupit v každém velkém (určitě i menším a možná i nejmenším) knihkupectví a eshopech.

Najdete zde romantické příběhy, ale i příběhy o přátelství, rodině nebo takové, které se podobají thrilleru. Všechny se však různým způsobem zabývají důležitými témata. Často takovými, o které se u nás v literatuře příliš nemluví. Ne vždy se primárně jedná o problémy spojené s tím, že někdo spadá do LGBTQ+ komunity, díky čemuž je kniha komplexnější.

@kristyna_kaderova

Všechny barvy duhy získaly Cenu za literaturu pro děti a mládež SUK – Čteme všichni za rok 2021 na podporu čtenářské gramotnosti v kategorii Cena učitelů❤️

Jako učitelé si nesmírně ceníme toho, že tento jedinečný knižní projekt vznikl a můžeme jej doporučovat všem studentům, kteří hledají vlastní identitu.

Povídky ve sbírce Všechny barvy duhy byly všechny svým způsobem zajímavé. Je moc fajn, že u nás vychází více knížek zabývající se jinak moc nezastoupenými tématy. Zde najdete příběhy nejen řešící kromě homosexualitu také například bisexualitu, trangender identitu, nebinaritu, a asexualitu.

@tyrkysoveknihy

Komentáře nejsou povoleny.