KASPERŮV DVACÁTÝ PÁTÝ ZÁPIS

Nejsem si jistý, jestli tři druhy pyré nejsou moc na první rande. Na druhou stranu… je to první rande, člověk by se na prvním rande asi měl snažit víc než obvykle. Já teda první rande prožíval většinou v klubech, když jsem tancoval a u baru viděl někoho, kdo se mi líbil. Dávalo smysl, že tím pádem první rande proběhlo u toho baru a hodně se pilo a jo, pár kluků jsem vzal rovnou domů, a tak první rande bylo zároveň i posledním, protože když už dojde na sex, je jasné, že ani jednomu z nás nejde o vztah.

Tak kolikrát ještě zvládnu spojení první rande do tohoto zápisu vecpat?

První rande.

První rande, la fecha grande.

Není to nějaká píseň? Ne, asi spíš ne. A vůbec… Nevím, o co se snažím, ani neumím španělsky. A kdyby to nebylo jasné, rozhodl jsem se jít s Erikem na první rande.

Možná je to nesmysl. Přece jen spolu už docela dlouho bydlíme, sdílíme koupelnu, líbali jsme se, spali spolu, trávíme dohromady hodně času, a tím pádem je fakt hovadina brát ho na první, poznávací rande, které většinou bývá trapné a vtipné zároveň.

Jenže na druhou stranu, jak mám asi přijít na to, co mezi námi může být, co k němu vlastně cítím, když spolu nerandíme? Ha? K tomuhle jsem došel v docela nestřežené chvíli, když autobus zahýbal doprava na sedmé zatáčce a já ramenem dopadl na sklo, zamrčel a v ten moment to přišlo jako osvícení! Jako blesk z čistého nebe! Jako rána dělem! Jako průjem po mléčných výrobcích!

Jenže s Erikem musí být všechno extrémně komplikované.

To už bylo jednodušší lhát otci, že trávím dvě odpoledne v týdnu ve škole na odpolední výuce a místo toho jsem utíkal k paní Morrisové na hodiny klavíru. A to bylo hodně náročné, jelikož otec byl vždycky podezřívavej.

Erika nemůžu vzít jen tak do restaurace. Zaprvé by jedl jen salát a tím nemyslím salát jako hlavní jídlo, ale vybíral by z toho jen to zelené a ještě bych mu to musel olízat, aby na tom nebyla sůl. A ať mi upadne péro, jestli přeháním. Navíc, to je jako zadruhé, bych ho ani nemohl vzít za ruku, nebo mu dát pusu, prostě veškeré flirtování by bylo zapovězeno a to bychom pak skončili tam, kde jsme teď. Jako dva bráchové, co spolu zašli na jídlo.

Takže nezbývá než jíst u nás doma, ale to je další skvělá situace. Že by jako Erik přišel po tréninku domů, unavenej, kolikrát dojde i zpocený, protože se raději sprchuje doma než ve středisku, a já bych stál s vařečkou v předsíni, usmíval se a mezi řečí bych mu laskavě oznámil, že mi může uvařit.

Což dělá skoro vždycky.

Fakt romantika.

Zbývá už jen jedna varianta. Že uvařím já, ale to je snad ještě šílenější, než kdybych zkusil do NIKDE objednat pizzu. (Nechápu, že už je to víc jak půl roku, co jsem neměl pizzu! To je skoro šílenství.)

Během biologie jsem na internetu hledal zdravé recepty, ale u poloviny byly naprosto nesmyslné ingredience, které buď nevím, co znamenají, nebo bych je takhle narychlo nesehnal, a u druhé poloviny jsem nechápal postup. Jakože… přilijte zeleninový vývar je fakt rada nad zlato. Kde ho ale mám vzít, to už tam nenapíšou!

Naštěstí Elna je dost otravná, tudíž jsem jí po nějaké době vyptávání řekl, že mi musí pomoct vybrat super perfektní recept a na otázku, proč vařím pro bráchu, jsem velmi klidně a vyrovnaně odpověděl, že mu chci udělat radost, že jí do toho nic není, že se má starat o sebe a že si můžu dělat, co chci.

A to je čistě teoreticky pravda.

Což asi nebyla odpověď, která by jí potěšila, ale stejně mi pomohla vymyslet mega super recept. Je zdravej, ale žádný extra přepal. A navíc to vypadá, ale zas jako nechci předbíhat, abych pak nebyl nějak překvapenej, ale myslím, že ho zvládnu a mám z toho fakt dobrý pocit.

Dokonce jsem byl v obchodě, dokonce jsem zvládl najít hlívu, dokonce jsem koupil i dýni a brambory a batáty a pak šel domů s těžkým batohem a taškou v ruce, ale pořád jsem si říkal, jak jsem dobrý, že to dělám pro Erika a že budeme mít rande.

To jako on a já.

My dva. Rande.

Kdo by to ještě před nějakou dobou řekl. Co by na to řeklo třeba mé minulé já? Co by řeklo, kdyby vystoupilo z auta, poprvé vidělo NIKDE, poprvé stouplo do závěje a poprvé by spatřilo nového brášku, co měl tepláky zastrčené v ponožkách, co měl pichlavý svetr a co měl čepici s bambulí a ještě k tomu ten nemastný neslaný výraz, přes který se nedalo poznat, jestli pod tím vším Erik vážně žije. Co by ten Kasper asi řekl, kdybych se tam zjevil já a řekl mu, že už za pár měsíců nakoupí jídlo, které do teď neznal, ověšený jako vánoční stromek to donese domů a pak bude z toho jídla vařit večeři, protože randí s tím klukem s tou bambulí.

Jako s TÍM? Jo, přesně s tím. S TOU bambulí? Ano, ano, ano. Přesně s tou bambulí. S tou sexy, chlupatou bambulí.

Co by do háje řekl?

Zkouším si to představit, ale asi to nejde, ačkoliv bych se docela určitě smál, protože by myslel, že žertuju.

Ale teď se to děje a není to k smíchu ani trochu. Vlastně jsem docela nervózní, že něco pokazím. A taky jestli to trochu nepřeháním. Přece jenom… Nejsou tři pyré trochu moc? Co když si bude myslet, že zas všechno přeháním, že jsem prostě moc… moc moc moc moc, protože to já někdy jsem, neumím to zastavit. Mám chuť ječet, co jsem to zas vymyslel.

Ale to je v klidu. Musím si uvědomit, že tohle vlastně není první rande, není ani druhé, nebo desáté. Je to prostě jen další společná večeře, akorát že teď do toho taháme city a doteky. A Erik mě zná (de facto mě zná líp, než kdokoliv jiný) a zvládl se mnou už docela dost vypjatých situací, kde jsem byl možná maličko otravný, a nikdy neutekl nebo kvůli tomu nebyl otrávený, takže… To zvládneme.

Jo.

A mnohem víc mi teď dělá problém fakt, že musím oškrábat brambory, což dělám extrémně nerad, ale co bych pro Erika neudělal. Že. Tohle mu pak řeknu. Jo, až bude mít nějaké plky, tak mu řeknu, ať je laskavě v klidu, že já kvůli němu loupal brambory a to jsem měl zrovna čerstvě nalakované nehty a…

Až na to, že Erik beztak asi žádné plky mít nebude. On to není žádný plkač.

Erik neplkač Peterson.

A dost. Teď už to jen schválně zdržuju, protože mi došly všechny výmluvy, proč nevařit.

Myslím, že Michael Jackson a jeho Beat It je možná nejlepší písnička k vaření. Takže jo, jdu na to.

Vlastně o nic nejde. Jsou to jen brambory. A jen rande.

Napadlo mě, co by mi asi řeklo moje budoucí já, kdyby se tady teď objevilo a chtělo mě šokovat. Určitě by mi napálilo, že dělám něco, co si teď myslím, že bych nikdy neudělal. Ale co by to mělo být? Možná by mi budoucí Kasper řekl, že nosím čepice s bambulí, tepláky v ponožkách a jezdím na prkně.

Haha.

Zničil jsem si lak na prostředníčku. Grrr.

Autor: Klára Pospíšilová


* Líbil se vám deníkový zápis? Můžete nás podpořit přes PAYPAL, komentářem, anebo tím, že budete i nadále číst.

20 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Květa
7. 3. 2021 13:16

Sexy chlupatá bambule 😂
Super zápis, prostě Kasper a jeho neutuchají výrazy. 🖤

holloway
7. 3. 2021 13:44

Zamilovanej Kasper je naprosto sladkej 😊Takovou práci si s tím dává a ještě přináší oběti v podobě zničeného laku, to bude muset Erik náležitě ocenit. Teda až rozdejchá to překvapení, že spolu maji rande 😀 Doufám, že jim to nepřekazí rodiče… A ne, nemyslím si, že by tři pyré byly moc a i kdyby tak se vsadím, že Erik miluje, když přeháníš a jsi moc moc moc moc (kdo by taky odolal, že?). Musím se podívat, kolik kapitol zbývá do konce modré části, protože mám trošku blbý pocit, že se něco posere a že černá nebude černá jen kvůli vlasům…… Číst vice »

Last edited 1 rok před by holloway
Belinda
7. 3. 2021 17:02
Reply to  holloway

taky z toho mám divný pocit, už jen z toho důvodu, že Erik neměl dloho žádný výpadek sluchu, tak aby nás nečekala černá část v nepříjemném tichu a znakové řeči 🙁

holloway
7. 3. 2021 18:23
Reply to  Belinda

Jo… na to, že Erik neměl dlouho výpadek jsem taky myslela a napadlo mě, že černá část by mohla být v tichu. Ale když nad tím tak přemýšlím (a teď nechci znít jako nějaká bezcitná mrcha, která chce kluky trápit)… o tom bych si právě dost ráda přečetla. Protože nějak nevěřím tomu, že by ta ztráta sluchu byla zvratitelná, a dřív nebo později by k tomu stejně došlo. Takže by mě zajímalo, jak se s tím kluci poperou, jak tu budou jeden pro druhýho a společně se naučí komunikovat a přijmout tuhle novou situaci. Protože pokud si společně projdou tímhle,… Číst vice »

Káča
7. 3. 2021 19:58
Reply to  holloway

Jooo, scénářů, který nechci, mě napadá několik. Jsem velký fanoušek HEA a budu v to doufat do poslední chvíle. 🙂

Káča
8. 3. 2021 18:40
Reply to  szabi

Já víííím. Bez napětí by to nebylo vono. 🙂

MaCecha
7. 3. 2021 14:11
Reply to  holloway

holloway – mám stejný blbý pocit…

Káča
7. 3. 2021 14:14

Úplně se mi sbíhají sliny, Kaspere. 🙂

Káča
8. 3. 2021 19:26
Reply to  szabi

Nejsem zklamaná, mňam… I tu řepnou břečku bych si dala… 🙂

Karin
7. 3. 2021 18:05

Milují Kaspera Erika také ale Kasper je živel.

Káča
7. 3. 2021 20:52

Právě teď dávají Mamma Mia v TV… Jdu na to teda mrknout… Ať se do těch kluků líp vžiju… :)))

Káča
8. 3. 2021 18:42
Reply to  szabi

Já nevim, jak u vás, ale tady v Praze vánice teda byla, probuzení do bílé jako v NIKDE! 🙂

Lucienkaaa
11. 5. 2021 22:02

Kasper je prostě roztomilej 🥰 Jsem zvědavá, co na to Erik. Z tohohle bude určitě úplně naměkko, teda já bych určitě byla. Tři pyré ze zdravé bio zeleniny. Tak jestli tohle není Kasperův důkaz lásky, tak už nic 😁

Lucka
16. 6. 2022 13:08

😁😁😁😁😁😁