KENNETHŮV TŘETÍ DOPIS


Bylo to jedno z těch horších rán. V tu dobu možná vůbec nejhorší.

Když jsem otevřel oči, v první chvíli jsem neměl nejmenší tušení, co se stalo. Co jsem provedl. Uviděl jsem robertka na parapetu. Okno bylo otevřené, záclona povlávala ve větru a venku se rozednívalo. Bál jsem se pohnout. Bál jsem se připustit, že jsem byl schopný…

Neudělal bych to, kdybych nebyl zdrogovaný. Neudělal. Smyj ze mě tu vinu, řekni, že bych to neudělal a já ti uvěřím.

Víš, co se stalo ve skutečnosti? Povím ti, jak to bylo. Odjel jsem s tebou na párty, Victorii jsem nechal uraženou a naštvanou doma. Poznal jsem pár nových lidí, bavil se se spolužáky, poprvé ochutnal vodku a točila se mi hlava. Tancoval jsem.

A to je všechno.

Pak jsem šel domů. Byla ještě tma a já věděl, že jsem neudělal nic špatného. Přesně to se totiž stalo. A jestli ti někdo řekne, že jsem brečel, že svítalo a že jsem skoro nemohl jít, jak mě bolel zadek, tak… Nesmíme mu věřit. Dobře? 

Co na tom bylo nejhorší? Tvá odpověď by mě velmi zajímala.

Že jsem ji nechal doma a odešel bez ní? Že jsem se vyspal s jejím bráchou? Že jsem jí o tom neřekl? Nebo že se mi to líbilo? Tak odpověz. Můžeš být upřímný, protože… Se to přece nestalo.

Moje máma mi jednou řekla, že svět je občas hrozné místo. Že někdy stačí jeden okamžik a… Oba víme, že ta noc byla ten okamžik.

Byl jsem mimo, dost mimo, já si to uvědomuju, ale to mě neomlouvá. Neomlouvá, protože já jsem na tu párty v první řadě ani neměl chodit.

Litoval jsi toho někdy? Té noci?

Přemýšlel jsi, co by se stalo, kdybych tam nešel?

Já ano. Skoro pořád.

Kenneth

Autor: Klára Pospíšilová


* Líbil se vám dopis? Můžete nás podpořit přes Paypal, komentářem, anebo tím, že budete i nadále číst.

4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Ester
27. 6. 2019 17:18

Zaujímalo by ma, komu tie listy pise a preco. Som zvedavá, ked sa Kennethove emócie upokoja, co bude výsledný pocit. Doterajšie listy boli dost pozitivne voci Eliasovi. Tu zatial nie je jasne, ci smerujeme k láske alebo nenávisti:-(

karin
27. 6. 2019 21:33

Ja myslím že to píše Eliasovi ale nikdy je nepošle.

Voldy
27. 6. 2019 22:01

Tak jsem to trochu snad rozdýchala.
Ano, zákon „každá akce navazuje reakcí“ stále platí. Je to stará známá, která se nedá obelhat. A proto nedělám závěry proč je Elias Eliasem a Kenneth… v háji.

Robin
5. 7. 2019 21:50

Teď je mi Kennetha celkem líto, stejně jako mám strach ohledně toho, jak na to bude reagovat jeho přítelkyně.
Ale palec nahoru, líbí se mi, že z toho jsou cítit hezky emoce. ^^
Jinak má teorie je, že se prostě ke konci stane něco ošklivého (smrt Eliase, pohádají se, nebo nějaké oplétačky se zákonem) a proto mu začne Kenneth psát dopisy. Ale uvidím a strašně moc se těším.