KENNETHŮV PRVNÍ DOPIS


Schválně, jestli si to pamatuju správně. Tři vajíčka, pepř a tričko s nápisem Mick’s gym. Bylo to tak, že? Zacpal sis nos, zamračil ses a vyplázl jazyk. Plivls do dřezu. Tuhle hru se mnou nehrej, já si totiž pamatuju úplně všechno.           

Rozbité klouby, malý škrábanec na předloktí, pobavený úsměv…

Jak jsem řekl. Všechno.

Myslel jsem, že to nevypiješ. Myslel jsem, že se mnou nebudeš vůbec mluvit – přece jen jsem byl přítel tvojí mladší sestry. V obou případech jsem se spletl.

Zrovna ten večer mě Victorie varovala poprvé. Řekla mi o tobě spoustu špatných věcí, a ve škole o tobě kolovaly podivné zvěsti. Většině z nich jsem nevěřil.

Tak kolik důchodců jsi okradl? Kolik drog jsi dotáhl domů? Koho všeho jsi zmlátil?

A kdo zmlátil tebe, Eliasi?

Po prvním setkání jsem si řekl, že si na tebe názor udělám sám. Nikdy jsem neměl tendenci někoho odsuzovat dřív, než ho skutečně poznám. Takhle to zní, jako bych si za všechno vlastně mohl sám, ale… Oba víme, že Victorie uměla dobře přehánět. Přeháněla, když tvrdila, že umí zpívat, že jí Alexandra zničila život, že je váš otec přátelský… Jak jsem měl vědět, že zrovna o tobě mluví pravdu?

Problém byl, už od první chvíle, žes dokázal lidi… uhranout, ano, to je přesně to slovo. Líbilo se mi, jak ses ptal na věci, na které by se ostatní nezeptali. Že ti nezáleželo, co si o tobě okolí myslí. Žil sis vlastním životem – lidi, kteří se toho nebáli, jsem odmalička obdivoval.

Když jsi odešel, zvedl jsem sklenici a přičichl. Toho bych se nikdy nenapil.

Víš co? Nevěř mi, že si pamatuju všechno. Lhal jsem. Nepamatuju si z toho dne nic jiného. Jen tebe.

Kenneth

Autor: Klára Pospíšilová


* Líbil se vám dopis? Můžete nás podpořit přes Paypal, komentářem, anebo tím, že budete i nadále číst.

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Voldy
13. 6. 2019 18:49

Elias mi je pořád blíž, ale to bude tím, že z dopisů osobnost Kennetha budeme poznávat delší dobu. Ano, ani já hned nesoudím. Těším se, co jste nachystaly. ❤

Ester
15. 6. 2019 8:33

Vyzerá to, ze ma Elias oddivovatela….