KENNETHŮV PÁTÝ DOPIS


Tenkrát bych řekl, že to jde. A ono to nějakou dobu skutečně šlo. Nejspíš proto, že jsem vynaložil veškerou energii. Tys mi to zrovna neulehčoval. Neustále jsi mě testoval. Dotýkal ses, přibližoval, házel jsi ty svoje pohledy. Ale fungovalo to. Byli jsme kamarádi. A zatraceně dobří, nebo ne?

V tu dobu jsem začínal chápat, že s Victorií nám to nejspíš nevyjde, protože když mě políbila, myslel jsem na tebe. Mockrát jsem to s ní chtěl ukončit, říct jí pravdu – nebo skoro pravdu – a být lepším člověkem. Nepodvádět.

Víš, proč jsem to neudělal?

Kvůli tobě.

Měl jsem strach, že když se s ní rozejdu, nebudu moct chodit k vám domů a potkávat tě. Tak. A je to venku a vsadím se, že tě to ani nepřekvapuje.

A pak jsem lhal i tobě.

Potkali jsme se u vás v kuchyni. Vypadal jsi hrozně. Někdo tě praštil dlažební kostkou a nezdálo se, že by sis dělal kdovíjaké starosti. Tvářil ses, jako by dostávat dlažební kostkou, bylo něco naprosto normálního. Měl jsem o tebe strach, ačkoliv jsem se ho pokoušel skrývat.

Odešel jsi do pokoje a já stál venku před hlavními dveřmi a bojoval sám se sebou. Řekl jsem ti, že jsem se vrátil, abych nepotkal tvého otce. Viděl jsem ho přijíždět, to ano, ale mohl jsem klidně nepozorovaně proklouznout. Což jsem neudělal. Vrátil jsem se k tobě do pokoje a neřekl ti, že chci být s tebou.

Poprvé jsem mohl předstírat, že jsme se spolu vyspali náhodou. Podruhé jsem to inicioval já. Podvedl jsem Victorii záměrně, uvědomoval jsem si, co dělám. Uvědomoval jsem si, že leží vedle v pokoji. Že nás může slyšet. Že nás může přistihnout. Ale v životě mi nic nebylo tak ukradené jako tohle.

S tebou jsem na okolní svět zapomínal nezdravě často.

A když jsi řekl: „Spi tady, Kennethe,“ bylo to… Dokonalé.

Jak dlouho to vydrželo? Víš to? Minutu? Do rána? Nebo několik následujících měsíců?

Kenneth

Autor: Klára Pospíšilová


* Líbil se vám dopis? Můžete nás podpořit přes Paypal, komentářem, anebo tím, že budete i nadále číst.

3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Voldy
11. 7. 2019 18:18

Uf. Někdy mám pocit, že ten „dodatek ve formě dopisu“ řekne víc než celá kapitola.

Karin
11. 7. 2019 20:28

Zajímalo by mně jak to vidí Elias.

Ester
21. 7. 2019 21:44

Páči sa mi, že Kenneth nie je úbohá obeť, ktorú Elias zviedol a zmanipulovali , ale že to chcel tiež 💕