KENNETHŮV OSMÝ DOPIS


Čekal jsem, že přijdeš mnohem dřív. Třeba ještě ten den, cos s Bonnie… Stál jsem u okna a doufal, že se objevíš a budeš mít nějakou šílenou historku, které uvěřím, a všechno bude zase v pořádku. Ale… Nepřišels.

Nemusíme nic předstírat, oba víme, že to bylo kvůli tomu, co jsem řekl.

Miluju tě. Tss.

Nepřišels ani dny poté. A já si pořád říkal, že na to kašlu. Že kašlu na TEBE! Tisíckrát jsem tě poslal do háje. Tisíckrát se se vším vyrovnal. A ani jednou jsem to nemyslel vážně. Ale snažil jsem se, bojoval, pokoušel se dělat alespoň něco!

Neříkám, že to bylo správné, ale myslel jsem, že… Že mi to pomůže na tebe zapomenout. Victorie mě milovala a já si strašně přál, aby mě někdo miloval. A tak jsem udělal chybu, vyspal jsem se s ní. Zoufale jsem věřil, že nám to začne fungovat. Když se budu opravdu snažit.

Nevěděl jsem, co při tom dělat. Tys byl vždycky ten, co… Já vím, že asi nepotřebuješ číst, jak jsem poprvé spal s tvojí sestrou, ale chtěl jsem ti jen říct, že to ani zdaleka nebylo jako s tebou. Bál jsem se a celou dobu myslel jen na tebe. Přestavoval si nás dva, spolu. Proto jsem se dokázal vzrušit, proto jsem dokázal… udělat se.

Kdybys věděl, jak moc jsem byl odhodlaný předstírat, že jsem s Victorií šťastný.

A pak jsi přišel. Samozřejmě sis vybral noc, kdy jsem už nečekal. Brečel jsi a já tě nechtěl poslouchat. Přál jsem si, abys odešel. Ne, přál jsem si, abys zmizel. Navždycky. Tak hrozně to bolelo. A přes to všechno – i když jsem tě v duchu viděl s Bonnie – jsem tak strašně chtěl, abys se mnou zůstal napořád.

Tohle je láska. Šílené, že?

Myslel jsem si o sobě, že jsem silnější. Že mám určité zásady. Ale když jsem ležel vedle tebe a tys mě hladil po zádech, nedokázal jsem se přimět být silnější. Proč jsem ti tenkrát odpustil? Neodpustil. Jen jsem prostě nezvládl být bez tebe.

Ten večer jsem spal s tvojí sestrou. A pak se miloval s tebou.

Podívej, jak hluboko jsem dokázal klesnout.

Kenneth

Autor: Klára Pospíšilová


* Líbil se vám dopis? Můžete nás podpořit přes Paypal, komentářem, anebo tím, že budete i nadále číst.

4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Voldy
1. 8. 2019 18:12

Jakmile se na scéně objeví Elias, zásady padají hlouběji než kalhoty jen ke kotníkům.

Karin
1. 8. 2019 21:14

To jsem zvědavá jestli mu opět Elias něco nevývede

Ester
2. 8. 2019 8:08

Ach Kenneth je voči Eliasovi tak bezbranný. Chudato moje….

Josef
3. 8. 2019 21:50

Jo jo, prostě láska… jak moc Kennethovi rozumím … Spalující, zničující, nerozumná, ale láska… Moc se mi to líbí, děkuji!