KENNETHŮV DRUHÝ DOPIS


Cítils to taky? Když jsme šli prázdnou ulicí a všude kolem byla jen tma a… hvězdy. Že spolu navzdory všemu perfektně vycházíme?

Neslyšel jsem o tobě nic moc dobrého – že chlastáš a nic ti není svaté. Že nejsi svatý. Ale zastal ses mě, když se do mě navážel tvůj otec. Ačkoliv myslím, že o mě tenkrát ani tak nešlo. To jsem toho ještě hodně nevěděl. 

Když jsi pak seděl na schodech, kouřil cigaretu a nabízel mi hrášek, napadlo mě – asi se budeš smát – že… Prostě ses mi líbil, ale nehledej v tom nic víc. Došlo mi, že seš hezký a v další vteřině jsem přemýšlel, jak moc žereš Rockyho.

A bavili jsme se o Victorii.

Neumíš si představit, kolikrát ona mluvila o tobě. Vlastně… nevzpomínám si, že bychom se někdy sešli a alespoň náznakem se o tobě nezmínila. A já pořád nevěděl, zda tě tak strašně miluje nebo nenávidí. Ten večer jsem se usnesl, že ti závidí tvoji bezprostřednost.

Nebo hulvátství. I tak by se to dalo nazvat, protože jsem měl pocit, že se mě svými řečmi neustále snažíš šokovat. Jestli mi už dala, že mi dá, kdy mi dá. Jenže já žil se třemi bráchy, na podobné rozhovory jsem byl zvyklý. Tím jsi mě šokovat nedokázal. To pak až ty hvězdy.

Já jsem tenkrát netušil, jestli to myslíš vážně. Když jsi mě vzal kolem ramen a díval ses na noční oblohu, řekls, že nic nemá smysl.

Víš, co si myslím, Eliasi?

Že to z tvojí strany byly jen kecy. 

Doma jsem potkal Chrise a řekl mu, kdo mě doprovodil domů. To byl mimochodem druhý člověk, který mě před tebou varoval. Ale ani jeho jsem neposlechl, protože Chris tě vlastně pořádně neznal. Život se mu točil jen kolem učení. Takže… Co on mohl vědět o Eliasovi Prescottovi?

Ten večer jsem ti vlepil facku. Pamatuješ? Jo, to byl dobrý pocit.

Kenneth

Autor: Klára Pospíšilová


* Líbil se vám dopis? Můžete nás podpořit přes Paypal, komentářem, anebo tím, že budete i nadále číst. 

4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Maty
20. 6. 2019 21:26

Bože holky, už teď vím, že mí tohle „neexistencí“ totalně zapotáte hlavu. Ale stejně to miluju, a teď si tak říkám, že bez vašich knížek/povídek bych si spoustu věcí v mém životě neuvědomil a nebylo by to ono. Už se těším na další kapitolu a děkuju!!

Ester
25. 6. 2019 22:50

Páči sa mi ako Kenneth hlada dobro v Eliasovi, mozno si ho nakoniec aj ja obľúbim,ked mi da niekto ako Kenneth k nemu manual:-)

Malone
26. 6. 2019 8:38

Už od minulého Kennethova dopisu tuším, že to dopadne nějakým strašným způsobem.