KENNETHŮV ČTVRTÝ DOPIS


Po smrti se tělo rozpadne a duše zmizí. Tos řekl. Za hradbou polštářů v pokoji s krabicemi. Dívali jsme se na tvoje nahrávky a nemluvili o tom, že jsme spolu spali. Myslím, že nám to šlo skvěle. Nakonec to byla jedna z mála věcí, ve které jsme byli perfektní. Předstírání, že nám to jde skvěle. Nemám pravdu? Ale ne, o tom jsem mluvit nechtěl.

Po smrti se duše rozpadne a tělo zmizí. Nebo se tělo rozpadne a duše zmizí, na tom vlastně nezáleží.

Na kluka, co jen chlastá a fetuje, jsi byl vždycky neuvěřitelně přemýšlivý.

Já jsem dlouho nerozuměl. Promiň mi to. Začalo se mi to skládat v době, kdy jsem byl odhodlaný věřit všem, že jsi ztracený případ. Držet se od tebe dál, to bylo moje heslo. Opakoval jsem si ho každé ráno, jako bych na něj mohl zapomenout. A asi by mi to vyšlo, dokázal bych to, kdyby o tobě Victorie pořád neměla potřebu mluvit.

Nikdy jsem ti neřekl, co všechno vím. Netušil jsem, jak se o takových věcech mluví, a tak jsem mlčel. Možná jsem se měl zeptat. Možná by sis o tom chtěl promluvit. Já nevím.

Ze začátku jsi byl jen zvláštní kluk. Pak jsem uvěřil, že jsi hajzl. Ale co když tvůj způsob života souvisel s tím, že ses prostě jen snažil přežít? To přece dává smysl. A já nechápal, proč to nevidí i ostatní. Proč ti někdo nepomůže.

Rozhodl jsem se, že budu tvůj kamarád. Jo. Slyšíš správně. Já se jednoduše rozhodl, že kašlu na to, co se stalo. Když ses mě snažil chytit, obíhali jsme stůl a smáli se, věděl jsem, že to bylo dobré rozhodnutí.

Vypadals šťastně. Myslel jsem, že to stačí.

Eliasi, já… Proč jsi mi nikdy neřekl, jaké bylo tvé dětství? Že tě tvůj otec… mlátil?

Měl jsem se na to zeptat já?

Kenneth

Autor: Klára Pospíšilová


* Líbil se vám dopis? Můžete nás podpořit přes Paypal, komentářem, anebo tím, že budete i nadále číst.

3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Voldy
4. 7. 2019 20:33

Mám takové zvláštní tušení. Tušení.. neexistence.

Karin
5. 7. 2019 21:44

Keneth má docela těžké předsevzetí.

Ester
6. 7. 2019 10:56

V podstate na moje uvahy pod predchadzajucim dielom, mi dal odpoved tento Kenethov dopis…. A vela veci mi objasnil 🙂