Dva kluci, které spojuje moře. Jeden ho nenávidí a druhý miluje. Dva různé světy, které s prolnou, a je to láska na první… ránu pěstí!

Pátá minuta je naše vůbec první společná kniha. Začaly jsme ji psát v roce 2017 a skončily o rok později. Původně jsme neplánovaly, že ji vydáme papírově, ale autor míní, příběh mění, však víte. Teď, v roce 2020 se Pátá minuta přesouvá z online prostoru a míří do vašich knihoven. Přejeme si, aby se příběh Kaie a Ethana stal součástí vašeho vlastního příběhu.

Chcete vědět o příběhu víc? Přečtěte si články k PÁTÉ MINUTĚ! Jak vznikla, o její filozofii nebo krátké povídání o Ethanovi. Taky můžete mrknout na playlist, který nás během psaní provázel. Nebo si pusťte náš podcast!

Ethan má rád vysoké budovy, lezení na staré balkóny, šplhání na místa, odkud je vidět celý svět. V moře nemá důvěru, protože v něm něco důležitého ztratil. Dost možná by se s tím dokázal vyrovnat snáz, kdyby tu nebyla matka, která volá uprostřed noci, otec, který nemá tušení, jak s ním mluvit, a jedny zavřené dveře, kterým se Ethan obloukem vyhýbá.

Kai moře miluje. Plave k bójce, ačkoli slíbil, že už to neudělá, noří se do vody a počítá. Hledá svůj osobní rekord. Je to o tolik lepší, než se hnát v plaveckém bazénu za vítězstvím, než házet na basketbalovém hřišti na koš, než se usmívat a předstírat, že je někdo jiný. Tihle kluci se navzdory okolnostem sblíží, najdou smysl v půlnočních debatách a v bezcílném potulování městem. Potom se ale úplnou náhodou ocitnou na opačné straně basketbalového hřiště, kde musí odehrát veledůležitý zápas. Zápas o všechno.

Komentáře nejsou povoleny.